Fabrika Temizliği

Sadece evlerin ya da ofislerin temiz olması yeterli değildir. İnsanın bulunduğu her ortam yaşam alanı içerisinde yer almaktadır. Üretim yeri olarak bilinen fabrikaların temizlik açısından daha detaylı temizlenmesi gerekmektedir. Bu temizliğin düzenli periyotlar ile yapılması daha sağlıklı olmaktadır. Böylelikle çalışan kişilerin de temiz ortamdan dolayı motivasyonu daha yüksek olacaktır. Fabrika temizliği sadece yerlerin temizlenmesi ve tozların alınması anlamında anlaşılmamalıdır. Fabrikalarda bulunan makinelerin, cihazların ve tesisatın da temizlenmesidir.

Fabrikalar içerisinde bulunan koridorlar, merdivenler de temizlenirken dezenfekte malzemeleri kullanılmalıdır. Çünkü fabrika içerisinde geçiş yollarının kirli olması aynı zamanda üretim alanına da bu kirlerin taşınacağı anlamına gelir. Özellikle üretim alanlarında sağlık kontrolü yapılarak daha detaylı temizlik yapılması gerekmektedir.

Fabrika temizliği hizmeti veren firmaların dikkat etmesi gereken nokta fabrikada yapılan üretime uygun olarak temizlik malzemeleri seçilmesidir. Üretim yerleri temizlenirken makinelerin çalışma düzenini bozmadan ve herhangi bir oynama yapılmadan temizlik işlemi yapılmalıdır.

Fabrika temizliği firması iş için geldiği fabrikanın üretimine ve ortamına uygun olan ekip ve cihazlar ile gelmelidir. Firmanın ekibi ortama uygun iş kıyafetleri giymeli ve kullanılması gereken koruyucu takımları da kullanmalıdır. Firmamız fabrika temizliği konusunda uzan kadrosu ve deneyimli ekibi ile daima hizmetinizde ve emrinizde olacaktır.

2018-07-19T06:27:31+00:00